Aangebied vir o.12- en o.13- spanne.

AGTERGROND:  Dit is die eerste netbalkliniek en –toernooi wat Oranje Primêr aanbied.  Die idee was om dit vir die skole aan te bied wat aan die Grey Superseries gaan deelneem.  Maar ons het ‘n paar ander skole ook betrek.   Ons kursusleier is oud-Proteaspeelster, Patrys van der Merwe (neé Basson).

Ons het ‘n ONGELOOFLIKE borgskap van Hestony Vervoer gekry en ons is ontsettend baie dankbaar daarvoor!  Elke dogter en beampte ontvang ‘n t-hemp en ‘n groot geskenkpakkie.  By die dinee, Woensdagaand, word die volgende toekennings gemaak:

  1. Aanvallende speler van die toernooi
  2. Verdedigende speler van die toernooi
  3. Doel van die toernooi
  4. Speler van die toernooi
  5. “Sprankel”-nooi van die toernooi (vir die speler met die mooiste gesindheid en sportmanskap)

DIE SKOLE WAT DEELNEEM:

Die volgende spanne sal aan die 0.13-kliniek deelneem:  President Brand Primêre Skool, Hoërskool Sandveld, Laerskool Kenmare, Eureka Laer, Oranje Primêr

Die volgende spanne sal aan die o.13-toernooi deelneem:  President Brand Primêre Skool, Hoërskool Sandveld, Laerskool Kenmare, Eureka Laer, Fichardtpark Primêre Skool, Oranje Primêr

Die volgende spanne sal aan die 0.12-kliniek deelneem:   President Brand Primêre Skool, Laerskool Kenmare, Eureka Laer, Oranje Primêr.

Die volgende spanne sal aan die o.12-toernooi deelneem:  President Brand Primêre Skool, Laerskool Kenmare, Eureka Laer, Fichardtpark Primêre Skool, Oranje Primêr.

 PROGRAM VIR DIE TOERNOOI:

29 Maart 2015

Vanaf 15:00        –              Aankoms en registrasie van spanne by Le Rouxkoshuis

18:00                     –              Spanbestuurdersvergadering in Le Rouxkoshuis

30 Maart 2015

08:00                     –              Opening

08:30                     –              Spanfoto’s

09:00                     –              Aanval – vaardighede

10:30                     –              20 minute “pouse”

10:50                     –             Aanval – vaardighede

12:15                     –              Middagete

13:30                     –              Doelsirkel – aanval

15:00                     –              Wedstryde

31 Maart 2015

08:30                     –              Aanval – baanwerk

10:30                     –              30 minute “pouse”

11:00                     –              Aanval – baan

12:00                     –              Middagete

13:30                     –              Doelsirkel – verdediging

15:00                     –              Wedstryde

1 April 2015

08:30                     –              Verdediging – vaardighede

10:30                     –              30 minute “pouse”

11:00                     –              Verdediging – vaardighede

12:00                     –              Middagete

13:30                     –              Verdediging – Baanwerk

15:00                     –              Wedstryde

18:00                     –              Dinee in Le Rouxkoshuis

 2 April 2015

08:30-12:00         –              Uitspeelwedstryde en finale

12:00                     –              Afsluiting en Prysuitdeling