ATLETIEK

Op Saterdag 6 February het 80 atlete van Grey aan die Zander Delport Atletiekbyeenkoms in Pretoria deelgeneem.  Die byeenkoms het op `n vriendskaplike basis tussen Afrikaans Hoër, Grey Kollege, Waterkloof en Kemptonpark plaasgevind.

Ten spyte van `n baie stadige grasbaan, is sterk kompetisie tussen die vier skole ervaar.  Uitslae wat uitgesonder kan word is soos volg:

/14

Jarred Brown                     200m                                     25.91s

Julian du Toit                      Hoogspring                         1.55m

Tielman Nieuwhoudt     Gewigstoot                        15.43m

Divan Smit                           Spiesgooi                             44.17m

Nabo Sekoyi                       100m                                     12.13s

Verspring                            5.11m

100m hekkies                    15.32s

/15

Lesley Botha                      100m                                     11.62s

200m                                     19.20s

Tiaan Jonker                       Verspring                            5.52m

Deon le Roux                     Gewigstoot                        13.98m

Marcell Muller                   400m                                     52.85s

200m                                     23.81s

Ian Small-Smith                 400m                                     53.97s

Nico van Nieuwenhuizen             Diskusgooi                          46.68m

Gewgistoot                           15.22m

/16

Herman Agenbag                             Diskusgooi                          48.83m

Gewigstoot                                            13.30m

Herman ontvang met hierdie Gewigstoot-item die trofee vir die beste worpe atleet vir /16.

Ross Braude                                       Verspring                            3.13m

Jacques Lotriet                                  Gewigstoot                        14.97m

Jannes Schlebusch                          Spiesgooi                             56.38m

Francois Viljoen                               100m                                     11.40s

200m                                     23.33s

/19

PC Coetzer                                          Hoogspring                         1.90m

Andries Mulder                                 200m                                     21.75s

Nico Prinsloo                                      Verspring                            6.66m

400m hekkies    55.87s

 

Geluk aan PC Coetzer wat as vanjaar se atletiekkaptein aangewys is en aan Nico Prinsloo wat as onderkaptein aangewys is.

Baie dankie aan die personeel wat die toer na Pretoria vergesel het.

Baie geluk aan Nico van Nieuwenhuizen (O/15) wat reeds gekwalifiseer het vir SA’s in die Gewistoot en Werpskyf.

 

BERGFIETS

Die afgelope naweek het die eerste been van die Parys XCO kompetisie tussen Gauteng Noordwes en die Vrystaat plaasgevind.

Die volgende Grey ryers het uitstekend presteer:

Onder 15

De Klerk Jackobs   2de

Onder  18

Rinus Maarsingh   1ste.

Baie geluk aan die ryers!

CRICKET

The first Cricket team played against Grey High School and St Andrews Grahamstown this weekend.

Against Grey High

Grey College batted first and scored 234/6 in 65 overs. Christopher Schreuder scored 100 and Dylan Frances 55. Grey High scored the required runs in the last over and therefore won by 6 wickets.

Against St Andrews Grahamstown

St Andrews batted first and scored 179/6 in 40 overs. Philip Visser bowled 8 overs for 15 runs and took 1 wicket. Wian Mouton took 4 wickets for 31 runs in his 8 overs. Grey then batted and scored 179/7 in 40 overs. Christopher Schreuder scored 54 and CP Klijnhans 49.

The match was tied.

Grey 2 vs Grey High

Grey 165 all out.

Hanrich de Kock 24

Benje Pienaar 33

Brendan Callis 45

Grey High 2 eindig op 169/4

Tiaan Botha neem 3/16 in 5

Grey 2 verloor in ‘n uiters droeë en winderige Port Elizabeth met 6 paaltjies.

Grey 2 vs St Andrews 2 Grahamstown

Grey 2 wys karakter na die verloor in die Baai en eindig die naweek-toer met ‘n oortuigende sege oor St Andrews 2 van Grahamsstad.

Grey se boulers vaar uitstekend in bouler-vriendelike omstandighede en haal die opposisie uit vir slegs 111 lopies.

Grey teken die wenlopies aan met nog 4 beurte oor.

Brendan Callis volg sy 45 lopies van die vorige wedstryd op met nog 43 onoorwonne lopies.

Leslie Oosthuizen neem 2 waardevolle paaltjies vir 19 in 6 beurte.

Benjé Pienaar boul uiters bestendig en neem 2/20.

Deon Lourens boul ook met vaart en wip en neem 3/13 in 6.

Grey 2 wen met 3 paaltjies.

4de span vs Fichardtpark 1ste span

Grey kolf eerste en teken 198/9 aan in 30 beurte.

Ruan Joubert 66 lopies

Fichardtpark teken 162/10 aan in 27.3 beurte.

Sam Oosthuizen neem 5 paaltjies.

Grey 4 wen met 36 lopies.

o/15A

Grey – Kollege teen Grey High

120 over wedstryd

Grey High besluit om eerste te kolf en maak 195/9 in 72 beurte.

Beste boulers    –              C.Vivier                3/15 in 7 beurte

B.van Straten     2/19 in 7 beurte

 

Grey-Kollege kolf toe en maak 145/5 in 48 beurte.

 

Beste kolwers   –              M.de Kock          87*

A.Cavaleiro        28*

 

Wedstryd eindig onbeslis.

Grey-Kollege teen St.Andrews Grahamstown

40 over wedstryd

Grey besluit om eerste te kolf en maak 215/6 in hul 40 beurte.

Beste kolwers   –              C.Neethling       62

D.Beukes             42

H.van Wyk          25*

 

St.Andrews kolf toe en kry 116 almal uit.

Beste boulers    –              H.Hansen            4/23 in 8 beurte

C.Cavaleiro         2/18 in 3 beurte

 

Grey-Kollege wen met 99 lopies.

WATERPOLO

 

O/15

Wen teen Hudson Park 6-1

Verloor teen Grey PE 9-2

Wen teen Alexander Road 11-1

Verloor teen St Andrew’s Grahamstown 4-3

Wen teen Kingswood 13-0

Wen teen Somerset College 6-3

Kwarteindronte:

Verloor teen Pearson 4-3

 

Speel vir 5de/6de plek:

Wen teen Stirling 6-1

Die span eindig in 5de plek uit 16 spanne uit. Baie geluk met sulke goeie uitslae vir die eerste wedstryde van die jaar.